Rośliny
Sophora Flavescens; Kushen
Strona w przygotowaniu
 
sepfo1.jpg
Nasiona Sephory
Sopho.jpg
  
W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TCM) wysuszony korzeń Ku shen jest do dziś szeroko stosowany w terapii wielu chorób – w tym raka, wirusowego zapalenia wątroby, zaburzeń rytmu serca oraz chorób skóry. Dotychczasowe badania laboratoryjne na liniach komórkowych wskazują na niezwykle duży potencjał korzenia ku shen jako środka wspomagającego terapię nowotworów, jednak wyników takich badań nie da się bezpośrednio odnieść do praktyki terapeutycznej. Niezbędne są dalsze szczegółowe badania kliniczne, określające skuteczność i bezpieczeństwo stosowania korzenia ku shen.
W Korei korzeń Sophora Flavescens nazywany jest zwyczajowo Kosam i tradycyjnie wykorzystywany jest jako środek pomagający zwalczyć infekcje, robaki oraz w gojeniu oparzeń czy owrzodzeń skóry.
 
DZIAŁANIE I ZASTOSOWANIE
  • Wpływa pozytywnie na funkcje wątroby
  • Stymuluje porost włosów
Korzeń ku shen szeroko wykorzystywany jest w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie – uważa się, że wpływa regenerująco na wątrobę, a także łagodzi dolegliwości stawów.
Odwary z S. Flavescens są również popularnie stosowane zewnętrznie w przypadku problemów skórnych takich jak egzema, owrzodzenia czy oparzenia.
Wyciągi z suchego korzenia Kushen wpływają korzystnie na porost włosów, można stosować je miejscowo na skórę głowy

Handzlówka 2017
Wszelki prawa zastrzeżone, kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora zabronione