Rośliny
Sprzedaż i dostawy
  
Zakupione przedmioty wysyłane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, firmy kurierskiej.

 
Nasiona
- nasiona pakowane są w woreczki strunowe
- każda porcja dokładnie oznaczona
- nasiona (szczególnie te drobne)  nie są liczone, a odmierzanie, bądź ważone
- podane ilość to ilość  gwarantowana z reguły jest ich znacznie więcej
  (nasiona nie są liczone a odmierzane specjalną miarką)
- zbiorczo pakowane są w kopercie bąbelkowe
- tylko (przesyłka rejestrowana) list polecony koszt wysyłki 7zł.
- opłata dotyczy jednej przesyłki niezależnie od ilości (porcji) zamówionych nasion
Sadzonki kopane i doniczkowe
- sadzonki kopane z bryła korzeniową i w doniczkach produkcyjnych P8, P9 pakowane są indywidualnie w pudełka tekturowe mojego pomysłu.
 
szczox2.JPG
 
Doniczki P9 i P9 "wysoka"
 
sadz_3lata.jpg

Sadzonka szczodraka 3 letniego to spory "gabaryt" waga ok 1-1,5 kg

 
pudelko.jpg

Sadzonka doniczka P8-P9 w pudełku

wielo_2.jpg
Sadzonki w wielodoniczkach produkcyjnych.
 
Na zamówienie mogę dostarczyć, dowieźć i posadzić większość ilość sadzonek dowolnej rośliny. Oferowane sadzonki są w wielodoniczkach "leśnych wysokich", jedna paleta to 28 sadzonek. 

Doniczki są dobrze nawodnione zabezpieczone przed wyschnięciem torebka foliową  i unieruchomione wewnątrz pudełka za pomocą drutu, całość jest pakowana w opakowanie zbiorcze. Takie rozwiązanie gwarantuje dostarczenie roślin w dobrym stanie i odporność nawet na upadek z niewielkiej wysokości.
 
karton_1.jpg
 
Pudełko zbiorcze
 
karton_2.jpg
 
Rośliny gotowe do wysyłki


Wysyłka paczek  "paczka priorytetowa"/"Paczka 24" zależnie od wagi tak by było taniej. Wysyłana poniedziałek koszt wysyłki wg. cennika Poczty Polskiej przy założeniu ze jedna sadzonka w doniczce P9 to ok 500-600g, sadzonki kopane szczególnie 3-4 letnich szczodraków to waga ok 1,5kg.
W związku z drastycznymi podwyżkami od 1 04 2019 przesyłek poleconych o grobosści powyżej 2cm nie wysyłam już przesyłek w tej formie. Teraz taka minipaczka kosztowała by 20 zł, czyli tyle ile przesyłka  kurierska

Przy zakupie sadzonek w każdym przypadku należy doliczyć koszt pakowania (1 zł niezależnie od ilości sadzonek) i ewentualnie pobranie zgodnie z aktualnym cennikiem Poczty Polskiej. http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm. Wyjątkowo przy większej ilości wysyłam także za pośrednictwem f-my kurierskiej. Czasami też sprzedaje poprzez serwis aukcyjny Allegro, na życzenie mogę wystawić każdy z oferowanych produktów.
 
Jako rolnik nie prowadzę działalności gospodarczej, nasiona i rośliny stanowią nadwyżki z mojego ogrodu-gospodarstwa. Nasiona i materiał szkółkarski oraz zielarski pochodzący z roślin dziko rosnących można także zamówić poprzez kontakt, pisząc ma maila [email protected]
 
W najbliższym czasie umożliwię tez zakup poprzez swój sklep internetowy,
który już można znaleźć pod adresem
 
www.adaptogeny.sklepna5.pl
 
(aktualnie dodaje opisy) i pisze regulamin sklepu.

O ile w przypadku sprzedaży poprzez allegro wszystko jest jasne, to w przypadku sprzedaży bezpośredniej najbezpieczniejsza była by sprzedaż za pobraniem, Taka sprzedaż generuje dodatkowo niepotrzebne koszty (20zł koszt najniższego pobrania), które przy małych kwotach znacznie obciążają kupującego, dlatego ufając w uczciwość Pana Pani proponuje taką procedurę:
Na podany adres email kupujący zamawia i podaje dane do wysyłki
Po otrzymaniu danych wysyłki, na własny koszt wysyłam towar na wskazany adres
Wraz z wysłaniem listu/paczki na maila podaje jej numer komputerowy,  tak by poprzez stronę Poczty http://sledzenie.poczta-polska.pl/ można było zobaczyć gdzie aktualnie jest przesyłka. Wraz z numerem przesyłki podaje kwotę oraz dane do wpłaty, a po otrzymaniu przesyłki liczę na wpłatę pieniążków na podane konto.

Z przykrością stwierdzam że mam spory debet (brak wpłat za wysłane nasiona sadzonki)  dlatego powyższą metodę z ostrożności stosuje tylko dla kwot do 50 zł.Przy kwotach powyżej 50 złotych tylko przesyłka pobraniową.
Myślę też o opublikowaniu czarnej listy

Handzlówka 2017
Wszelki prawa zastrzeżone, kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora zabronione