Rośliny
Autor

Adaptogeny, zioła dla ludzi zdrowych, wyjątkowe rośliny przywracają równowagę w organizmie adaptując go do warunków panujących w otoczeniu pozwalają zachować na długie lata sprawność i zdrowie, wykazują ogólne działanie tonizujące i wzmacniające. Witam na swojej stronie poświęconej tym ciekawym rośliną, ich uprawie na własne potrzeby. 

Witam, chciałem się przedstawić.

ASEA.jpg

 
Urodziłem się dość dawno temu, całe moje życie zdominowane było elektronika, można by rzec, że rosłem wraz z jej rozwojem. Nie miejsce i czas by chwalić się osiągnięciami, ale z kronikarskiego obowiązku wymienię, tylko, że:
-pierwszy radioodbiornik zbudowałem w 2 klasie szkoły podstawowej w oparciu o tranzystory germanowe.       
-pierwszy adapter stereofoniczny, gdy w PRL nie tłoczono jeszcze płyt "STEREO"
-pierwszy radioodbiornik  stereofoniczny w czasie gdy radiowy program stereofoniczny  nadawany był eksperymentalnie raz w tygodniu przez godzinę.
- pierwszy "komputer" w oparciu o mikroprocesor 8 bitowy Intel 8080 i układy MSI w czasach, gdy o Commodore, Atari czy ZX Spektrum nikt jeszcze nie słyszał
 
Po wielu latach wraz z nadejściem elementów SMD i programów typu AUTO TRAX, Protel gdzie projekt prototypu powstaje od pomysłu w sposób całkowicie zautomatyzowany z użyciem specjalistycznych urządzeń (naświetlanie PCB, automatyczny montaż), stopniowo zniechęcałem się od elektroniki. Powodem nie było brak wiedzy czy znajomości wspomnianych programów (Protel-a do dziś mam w małym palcu), ale fakt, że dla mnie  w elektronice najważniejsza było faktyczne tworzenie prototypu, co przy elementach SMD (szczególnie tych mniejszych od rozmiaru 1206) i dla kogoś, kto zaczyna mieć problemy z wzrokiem jest nie lada wyzwaniem. W ostatnich latach współpracowałem jeszcze z wydawnictwem "Nowy Elektronik" z Elbląga gdzie w ciągu kilku lat na jego łamach opublikowałem kilkadziesiąt projektów tzw "kitów" do samodzielnego montażu, których wiele jest do dziś sprzedawanych.

jezowki.JPG


 
Na tym etapie mojego życia pojawią się inne zainteresowania i pasje. Inspiracją była zmianę miejsca zamieszkania-przeprowadzka z dużego miasta na wieś i obcowanie z nieskażona Bieszczadzka przyrodą. Mieszkanie w miejscu gdzie tuż za przysłowiową miedzą rośnie kilka roślin  z pierwszej dziesiątki roślin chronionych, gdzie ścielą się łany storczyków i czosnku niedźwiedziego. Wszystko to stopniowo wpłynęło na wzrastające zainteresowania roślinami i ziołami, które mnie otaczały i tak stopniowo zacząłem z "precyzją elektronika" je rozpoznawać uprawiać i stosować.
 

 okolica3.jpg
Podkolan biały

okolica1.jpg

Knieć błotna

okolica2.jpg

Lilia złotogłów, obok ciemięzyca

bobrek.jpg
Zapadlisko torfowe i łany bobrka trójlistnego

obrazek.jpg

Obrazki z nad Sanu

 
Potem przy jakieś infekcji zauważyłem, że w sprzedaży w aptekach jest sporo suplementów diety tzw ”adaptogenów” czyli preparatów roślinnych, jak ja to żartobliwie nazywam „ziół dla ludzi zdrowych”, które nie leczą, a poprzez stymulacje układu immunologicznego podnoszą odporność organizmu na stres przemęczenie i inne choroby cywilizacyjne. W rezultacie stosowania tych suplementów uzyskujemy ogólną poprawę stanu zdrowia naturalnymi metodami i to właśnie chodzi, by nasz organizm samodzielnie mógł zwalczyć infekcję bez stosowania szkodliwej chemii. Kilka lat temu zacząłem od szczodraka krokoszowatego i żeń-szenia właściwego, teraz z powodzeniem uprawiam wszystkie adaptogeny, jakie mogą rosnąć w naszej strefie klimatycznej.
Równolegle do adaptogenów uprawiam wiele ciekawych i rzadkich roślin leczniczych których stan corocznie się powiększa o nowe gatunki, w miarę poznawania ich właściwości i stosowania  szukam zawsze czegoś nowego.
 
kontakt zamówienie poprzez email:  

adaptogeny@gmail.com

można tez dzwonić 7 dni w tygodniu najlepiej wieczorem do 22

693 531 256 

                    

Handzlówka 2017
Wszelki prawa zastrzeżone, kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora zabronione